Červené písmenko W
Modré písmenko W Modré písmenko W
TomNet.jpg, 28kB
Červené písmenko W
Modré písmenko W Modré písmenko W
  Úvodní stránka
  O mně
  Vandrování
  Fotky a obrázky
  Tomášovy řeči
  Spořiče
  ABBA
  Překlady
  Vyzvánění
  Odkazy

  Vyhledávání
  Mail pro mě
  Kniha hostů


Fotíme - nejlepší fotečky mé a mých kamarádů

Odkazy na nejlepší hudební stránky

Tvorba www Hudba Příroda a památky Napsáno životem
Zajímaví lidé Láska, sex a erotika Lidská krása Ostatní

Skupina Kantoři

Připadá vám, když posloucháte komerční nemastné neslané písničky, mohutně propagované našimi médii, že dneska už snad nikdo nezpívá krásné, melodické písničky s pěknými texty, které si člověk s chutí zazpívá? Naštěstí tomu tak není a i v dnešní překomercionalizované době se najdou skupiny, které hrají pro radost z hudby, pro radost svou a všech lidí, kteří je poslouchají. Jednou z nich je i skupina Kantoři. Kantoři hrají středověké písničky z různých časů i z různých zemí, hlavně z Irska, Skotska, Holandska, s vlastními texty, které rozhodně nejsou žádnými texty o ničem.
Pokud se chcete o Kantorech dozvědět víc, podívejte se na jejich stránku http://www.kantori-folk.cz, kde najdete pár stručných informací o skupině, informace o tom, kde Kantoři hrají nebo diskografii s ukázkami písniček v mp3. Nebo mrkněte na můj článek Hodina se čtyřmi Kantory, který je reportáží z koncertu v Turnově, na němž jsem Kantory poznal a do něhož jsem se pokusil vtělit všechnu radost, kterou mi Kantoři svou hudbou udělali.

MusicaVagantium.jpg, 6,3kB

Zavítali-li jste do sekce O mně, dočetli jste se tam, že jsem velkým milovníkem středověkých písniček. Mám je rád takřka odjakživa, ale první opravdu skutečné středověké písničky, zpívané v latinských, staroněmeckých či španělských originálech a hrané na repliky historických nástrojů, jsem poznal hlavně díky skupině Musica Vagantium. Je to známá středověká skupina z Plzně a mezi podobnými kapelami je u mě nejoblíbenější a to díky velké spoustě nástrojů, na něž hrají a díky nádhernému souzvuku mužských a ženských hlasů a jejich kontrastu. Navíc Musica Vagantium hraje písničky v nápaditých a pestrých aranžích, takže zavítat na jejich stránku a stáhnout si pár ukázek v mp3 určitě stojí zato.

nastarykolena.gif

Text, napsaný v úvodu předchozího odkazu sedí jako ulitý i na skupinu jménem W.I.X (dříve Nastarýkolena). Tato skupina hraje své vlastní rockové písničky, které svou melodičností a svými opravdu kvalitními texty hravě strčí do kapsy všechny komerční a mohutně propagované skupiny. Posoudit to můžete sami na stránce této skupiny, na níž vás nyní zvu a kde najdete texty jejich písniček i s akordy, ukázky písniček v mp3, informace o členech skupiny a o koncertech, na kterých budou Nastarýkolena hrát.
A pokud máte chuť, mrkněte i na mou recenzi alb Poslední dopis a Už bylo načase, která obě stojí za poslechnutí.

Tak takhle vypadala nejslavnější skupina všech dob

Udivilo vás, že k překladům písniček ABBY nemám na mé stránce i něco víc o této skvělé skupině? Je to proto, že by to bylo nošení dříví do lesa, neboť stránek s vyčerpávajícími informacemi o ABBĚ je velká spousta. Mezi nejlepší patří Tomova ABBA stránka, kde najdete o ABBĚ spoustu zajímavých informací. Celkový výčet by byl moc dlouhý, tak jen to nejdůležitější - čeká tam na vás historie skupiny i informace o jednotlivých jejích členech, seznam alb i všech písniček ABBY, midi soubory, recenze knih... a mnoho dalšího.

Středověká skupina Blackmore's Night

V dnešní záplavě podprůměrné komerční hudby potěší uši, srdce i duši každá skupina, která ještě nezapomněla, že dobrou písničku tvoří pěkná melodie, pěkná slova a pěkný hlas toho, kdo ji zpívá. Jednou takovou skupinou je skupina Blackmore's Night, jejichž novorenesanční hudba si získala srdce mnohých lidí po celém světě. Na české stránce fanclubu této skupiny na vás čekají informace o skupině i jejích jednotlivých členech, kompletní diskografie, termíny a místa koncertů, ale máte tam i příležitost diskutovat s fanoušky a příznivci Blackmore's Night o všem, co se této skvělé skupiny týká.Tomáš (2002 - 2005)
Naposledy změněno: