Červené písmenko W
Modré písmenko W Modré písmenko W
TomNet.jpg, 28kB
Červené písmenko W
Modré písmenko W Modré písmenko W
  Úvodní stránka
  O mně
  Vandrování
  Fotky a obrázky
  Tomášovy řeči
  Spořiče
  ABBA
  Překlady
  Vyzvánění
  Odkazy

  Vyhledávání
  Mail pro mě
  Kniha hostů


Fotíme - nejlepší fotečky mé a mých kamarádů

Odkazy pro tvůrce www stránek

Tvorba www Hudba Příroda a památky Napsáno životem
Zajímaví lidé Láska, sex a erotika Lidská krása Ostatní

jakpw.gif
Toužíte se naučit vytvářet své vlastní internetové stránky, ale připadají vám všechny ty tagy, kaskádové styly a JavaScripty úplně nesrozumitelné? Věřte, že to není tak složité, jak to na první pohled vypadá. Jen musíte mít na začátku dobrý zdroj informací. A přesně takovým dobrým zdrojem je server Jak psát web. Na této stránce na vás čeká několik zajímavých sekcí - Návody (tam najdete všehochuť různých návodů od prvního vlastního html souboru až po správu stránek na webu), HTML (spousta rad, fíglů, návodů a taháků k tomuto jazyku), CSS (obsáhlá příručka ke kaskádovým stylům), JavaScript (zasvěcení do základů jazyka), Články (mnoho článků o všem, co má jen souvislost s internetovými stránkami) a Ostatní (tam je to, co se jinam nevešlo, např. zajímavá Encyklopedie HTML a tvorby webu) a v nich desítky podkapitol, podávajících vyčerpávající popis k danému tématu. Je to výborná stránka, užitečná pro každého začínajícího i pokročilého tvůrce internetových stránek.
Server Interval
Server Interval se zabývá vším, co má co do činění s tvorbou www stránek. Najdete tu mnoho rad, fíglů, užitečných tipů a triků i programy ke stažení.
pspad.jpg, 3 kB
Sháníte program, který by v sobě spojoval rychlost a jednoduchost Poznámkového bloku a vyspělé funkce specializovaných HTML editorů? Pak doporučuji vaší pozornosti program PSPad. Rychlost jeho spouštění je blesková, jeho okno je velice přehledné a nezmenšuje okno pro zdrojový kód spoustou dalších podoken. Ale přesto v něm nechybí funkce jako barevné zvýraznění syntaxe (nejen jazyka HTML, ale také mnoha dalších jiných programovacích jazyků), porovnávání souborů, podpora FTP, HEXA editor, podpora maker, kontrola pravopisu, odstranění a doplnění diakritiky... a mnoho dalších funkcí, které z něho dělají velice výkonného pomocníka každého tvůrce stránek. Mimochodem, hádejte v jakém programu tento popis píšu?
V JavaScript Library najdeš scriptů, co tvá stránka ráčí.
Líbí se vám různé animované hodiny, texty, reagující na kliknutí či malé prográmky, běžící přímo na stránce a chtěli byste rychle a lehce s nimi oživit i vaši stránku? Pak určitě zavítejte na stránku JavaScript Library, kde najdete desítky tematicky seřazených scriptů ke stažení a použití. Kromě JavaScriptů tam na vás čekají i PHP a ASP scripty.
Na serveru DynamicDrive najdeš ty nejlepší scripty.
Rovněž na serveru DynamicDrive najdete mnoho zajímavých scriptů. Konkrétně různá dynamická menu, textové a obrázkové efekty, ale i různé malé prográmy, třeba na šifrování hesel nebo různé hry. Výborná je i nápověda ke každému scriptu, která vám - pokud rozumíte anglicky - umožní bezproblémové přizpůsobení scriptu vašim konkrétním potřebám.


Tomáš (2002 - 2005)
Naposledy změněno: