Ozdoba levé části hlavičky
Horní část menu Spodní část menu
Pozadí mezi menu
Nádherná socha z letohrádku Tři Grácie, která symbolizuje malířství
Konec menu

Obrázek, vložený sem kvůli kreténskému Internet Exploreru Půvabná silnička zapomentým srdcem Lužických hor
zpet.jpg, 1 kBgalerie.jpg, 1 kBvpred.jpg, 1 kB

30.jpg, 245kB

Silnička jemně vlnící se zrakům našim se zjevuje, že půjdem dál v neznámé dálky, to výrazně nám zvěstuje. Co skrývá dál se za zatáčkou, to věru zatím nevíme, však bude-li nám štěstí přáti, vrch skalnatý tam spatříme.

Okolí vsí Dolní a Horní Prysk, ležících blízko České Kamenice v severních Čechách, nebylo příliš turisticky známé. Opomíjené však bylo neprávem. Nadšenci z těchto vsí se to rozhodli změnit a tak vyznačili svou vlastní značenou cestu - Pryský okruh. Po něm nás vede bílé kolečko s vínovým okrajem a najdeme na něm takové zajímavosti jako vyhlídku s pískovcovými skalami, opuštěnou trať, krásné staré cesty nebo prastaré stromy. A skalnatý vrch? Jeho jméno je Střední vrch a objeví se před vámi, když se necháte zlákat silničkou k další pouti po její levé straně. Vystoupáte-li na něj, čekají vás tam bizardní čedičové skály, překrásný výhled i zvláštní svět zakrslých stromů a vzácných rostlin, jaký už na vrších, povstalých třetihorní sopečnou činností, bývá.
A co nás čeká, když seběhneme ze Středního vrchu dolů? To si povíme u jednoho z dalších obrázků (jste-li netrpěliví, u obrázku Cestou a alejí k Riedlově jeskyni).