Červené písmenko W
Modré písmenko W Modré písmenko W
Nápis Tomášův Internet
Červené písmenko W
Modré písmenko W Modré písmenko W

Tomášovy řeči

Miss ČR na pranýři

MissCR.jpg, 202kB Před několika dny jsem zavítal na server http://www.miss-cr.cz/finalistky/ podívat se, jak vypadají finalistky letošní soutěže Miss ČR a jestli by tam nebyla nějaká, které bych mohl fandit. Trochu se to však zvrtlo, neboť dívčiny mě nezaujly svou krásou, nýbrž svou nesmírnou vychrtlostí. Proto jsem si pro zajímavost našel stránku http://www.vypocet.cz/ a na ni formulář na výpočet Body Mass Indexu - koeficientu, udávajícímu náš poměr mezi výškou a vahou. Podle údajů ze stránek jednotlivých finalistek jsem si spočítal jejich Body Mass Indexy a výsledky mě šokovaly. Nemohu vám tady bohužel napsat výsledky jmenovitě, při hledání na Internetu jsem přišel na to, že se to pravděpodobně nějakým způsobem neslučuje s našim právem, ale můžu říct alespoň to, že jen dvě finalistky z dvanácti mají hodnotu Body Mass Indexu nad 18,5, což je hranice podváhy. Ostatní mají v průměru tak okolo 17,5 , ale jedna z finalistek má dokonce šokující BMI 15,72 , šokující proto, že hranicí těžké podvyživy je BMI 16,5.
Zdravotní rizika podváhy jsou dle odborníků stejně vysoká - byť samozřejmě odlišná - jako u obezity druhého stupně. Organizátoři téhle soutěže však vychrtlé finalistky soutěže bombasticky a s pompou prezentují jako ideál krásy a zdravého životního stylu, kterým v žádném případě nejsou. Proto jsem se rozhodl nejen letošní ročník soutěže naprosto ignorovat a bojkotovat - a všem lidem, kteří si myslí totéž, co já to také vřele doporučuju - ale rozhodl jsem se tenhle zhoubný aspekt soutěže Miss ČR veřejně pranýřovat v článku na mé stránce.
Trest pranýřování se v našich zemích používal od počátku středověku až do 18. století, kdy ho Marie Terezie zakázala. Jeho podstatou bylo to, že člověka, odsouzeného k tomuto trestu přivázali ke kamennému nebo dřevěnému sloupu na veřejném místě, obvykle na náměstí, nad hlavu nebo na krk mu pověsili tabuli, na níž bylo napsáno, za co je ten dotyčný potrestán a on tam byl pak vystaven veřejné hanbě a posměchu. Byli však takhle trestáni jen prostí lidé, dát na pranýř šlechtice bylo něco nemyslitelného. Často si však také pranýř zasloužili a tak se to někdy řešilo tak, že byl na pranýř přivázán místo šlechtice praporec s jeho znakem.
Tohoto fíglu jsem se rozhodl využít i já, neboť díky němu se dá pranýřovat i taková nehmotná věc, jako je soutěž. A tak teď na krásném starobylém pranýři, který jsem si s úpravami vypůjčil z městečka Zdoňova, ležícího na Broumovsku, vystavuji veřejné hanbě soutěž Miss ČR za propagaci chorobné podváhy jako ideálu krásy a zdravého životního stylu. Soutěž je to totiž bohužel velmi oblíbená a tak svou pompou, diamanty, orchidejemi a společenským leskem dokáže ovlivnit značné množství dívek a některé ženy. Pokud patříte mezi ně, vřele vás zvu na můj článek Co muži nechápou, co ženy nechápou, který jsem psal právě pro vás. A pokud některé dívky začnou napodobovat mohutně propagované "missky", vede to někdy až k mentální anorexii, jenž může skončit i smrtí.
Zároveň bych tu chtěl pranýřovat s tím související reklamu na minerální vodu Aquilla se lživým sloganem "Zdravější, krásnější jako Miss." V do omrzení opakovaných reklamách na Aquillu je tak rovněž propagována chorobná vychrtlost a prezentovaná jako ideál zdraví a krásy a tak i tyto reklamy si zaslouží pobyt na pranýři. Bohužel by byly dva obrázky už moc velké, ale berte to, jako by se stalo.
Krásné dny bez ovlivňování vašeho sebehodnocení reklamami a soutěžemi vám přeje pohodář Tom.
Vaše komentáře

Diskuse byla ukončena.

Tom
Internetman@seznam.cz
http://www.pohodar.com
26. 10. 2009, 06:50:33
Citace z článku na Novinkách: "Držitelkou vedlejšího titulu Miss Silueta se stala dívka s číslem 8 Kristýna Rabštejnková." Se 179 cm výšky a 50 kg váhy by se měla stát spíš držitelkou titulu Miss chorobná vychrtlost. Je vidět, že si odborná porota i celá soutěž pranýř zcela zaslouží.


Tom
Internetman@seznam.cz
http://www.pohodar.com
26. 10. 2009, 06:03:58
Test komentářů.Zpět na Tomášovy řeči
Tomáš
19. 10. 2009Tomáš 2009
Naposledy změněno: