Červené písmenko W
Modré písmenko W Modré písmenko W
TomNet.jpg, 28kB
Červené písmenko W
Modré písmenko W Modré písmenko W

Tomášovy řeči

Česká miss 2008

Včera - na Hromnice roku 2008 - proběhlo již 4. kolo soutěže Česká miss a musím říct, že mě velice příjemně překvapilo a potěšilo. A protože mi udělalo opravdu radost, pokusím se ji vtělit do následujícího článku.
Před lety byly u mě různé soutěže Miss velice oblíbené, ale postupně se mi přestaly líbit. Připadaly mi pořád stejné - do jejich finále se ceska_miss2008.jpg, 51kB probojovávaly dívky stejného typu a vzhledu, ty, které se nevešly do nesmyslných mír pro jejich využití v modelingu automaticky letěly z kola ven a na závěr se uspořádala soutěž, která vlastně žádnou soutěží nebyla, protože všechno už bylo stejně prakticky dané předem. Posledními ranami z milosti těmto soutěžím pak u mě bylo, když má favoritka z Miss ČR 2004 Pavla Sudová málem zemřela na mentální anorexii a když první kolo nové soutěže Česká miss bylo naprosto stejné se všemi chybami a nešvary, jako Miss ČR. Poté jsem až do včerejšího dne tyto soutěže ignoroval.
Včera jsem se rozhodl jen tak na soutěž Česká miss 2008 mrknout a při tom překládat písničku Walk on Wiccan way od Goat of Mendes. Tak jsem mrkl a nebýt reklam, písnička by asi zůstala nepřeložená.
Ale první dojem nebyl příznivý - když se dívky poprvé objevily na pódiu - všechny naprosto stejně nalíčené a s naprosto stejným účesem - říkal jsem si, že to jsou zase holky na jedno kopyto. To je stará bolest tohoto druhu soutěží - vizážisté se nijak nenamáhají zdůraznit odlišnosti, ale naopak je stírají. Nevím, proč se tak děje - ale děje se to a je to škoda.
Nicméně vše bylo napraveno hned v průběhu úvodního nastupování. Každá dívka totiž měla natočený krátký filmeček, kde ji mohl člověk vidět, jak vypadá i jinak, než v záři reflektorů - promluvila tam pár slov o sobě a pak mluvili i její přátelé a blízcí lidé. A tak každý mohl hned na začátku poznat, že každá dívka vypadá úplně jinak... a hned se i lehce seznámit s tím, jaká je osobnost. Moc se mi to líbilo a rozhodně bych organizátorům soutěže Česká miss vřele doporučoval, aby takovéto filmečky vkládali do přenosu i v příštích letech. Takových filmečků se objevilo v průběhu soutěže ještě více a do soutěže vnesly to, co mi v ní vždycky chybělo - umožnily v dosud nevídané míře dívkám projevit svou osobitost, osobnost a inteligenci.
Další disciplínou, která dívky čekala, bylo předvádění extravagantních modelů různých návrhářů. Obvykle na různé extravagantní šaty nevěřícně zírám a nebo se jim rovnou směju, protože návrháři někdy v extravagantnosti neznají rozumnou míru, ale tentokrát se tu takových modelů objevilo jen málo. Většina šatů se mi docela líbila a protože byly dívkám šité na míru, velice jim to v nich slušelo.
Jedna věc však v průběhu této disciplíny a pak vlastně i celé soutěže vyvolala ve mně smíšené pocity. Celou dobu jsme byli oslňováni počtem perel, Hana_Svobodova.jpg, 81kB použitých na šaty, diamantovými šperky a spoustou jiných podobných věcí. A já si jen v duchu pokládal otázku... k čemu takový přepych, k čemu takové pozlátko? Na druhou stranu jsem ani nenašel argument, proč vlasně ne a tak jsem k této věci nakonec žádný názor nezaujal.
Ale i v průběhu této disciplíny běžely filmečky, v nichž dívky měly prostor projevit svou osobnost a svůj vkus - měly mluvit a ukázat, do čeho se nejraději oblékají. A byly to dokonce filmečky natočené jimi samými. I tento nápad se mi moc líbil.
Další disciplínou byla jedněmi oblíbená a druhými zatracovaná promenáda v plavkách. Aby nebyl průběh promenády tak klasický a okoukaný, rozhodli se organizátoři soutěže uchystat divákům malé překvapení - a tak místo dvanácti dívek vběhlo na pódium dvanáct mužů ve zlatých plavkách... to asi aby si na své přišly i dívky a ženy. Jejich špalírem pak nastoupily soutěžící dívky - v pěkných zlatých bikinkách.
Nicméně i zde došlo k velice příjemné inovaci - tahle disciplína totiž vždy připomínala spíš trh s dobytkem a to díky zveřeňování "rozměrů" jednotlivých dívek. Ač se vždy hlasitě prohlašovalo, že v soutěži rozhoduje hlavně osobnost a inteligence soutěžících dívek, promenáda v plavkách vždy více než jasně dokazovala, že tomu tak není. Letos se však místo mír - které organizátoři ani nezjišťovali - uveřejňovalo, co má aktuálně se promenádující dívka ráda a co ne - a to bylo mnohem zajímavější. Navíc mi připadalo, že ač některé dívky byly hodně hubené, nebyly už to takové pochodující kostry, jako v letech minulých a většina už jich vypadala, že snad nejsou propagací podváhy. Doufám, že se bude v tomto trendu pokračovat i v budoucnu.
A teď nám nastal okamžik prvních korunovací. Korunku Česká miss Internet získala dívka s úžasně zajímavým a skoro až historicky znějícím jménem - Elisavet Charalambidu. Sluší ji hezky v černých vláscích. A další dvě korunky - Česká miss čtenářů a Česká miss posluchačů Frekvence 1 - získala dívka s také hezkým jménem - Eliška Bučková. I jí slušely.
Následující okamžiky ale nemám moc rád - do další soutěže má postoupit jen 6 dívek. Moc se mi nelíbí takováto mezivylučování, protože si myslím, že když už je to jednou finále, že by se všech disciplín měly zúčastnit všechny finalistky - ale pravidla jsou jednou dána a tak nemá cenu nad tím laborovat - zkrátka si teď zaúřaduje odborná porota s francouzským hercem Alainem Delonem v čele.
V soutěžích Miss v minulých letech měla porota zvláštní talent nechat v poli poražených přesně tu dívku, kterou jsem si vybral, že jí budu fandit - a já pak na ně za to svolával hromy, blesky. Nezklamala ani tentokrát a tak moje favoritka Šárka Frýbortová bohužel nepostoupila. Elisavet_Charalambidu.jpg, 81kB Ale hromy a blesky se tentokrát nesvolávaly, protože v tomto kole soutěže se sešlo dvanáct tak krásných, osobitých a zajímavých dívek - však se do finále také probojovaly z počtu více než tisíce soutěžících - že těžko vybírat.
Ze zbývajících šesti dívek však bude vybírat už úplně jiná porota a jejím členem se může stát každý - o vítězkách totiž rozhodnou diváci svými hlasy přes SMS. Já se ale členem poroty tentokrát nestal - protože jsem se prostě nedokázal rozhodnout, pro koho hlasovat.
Tak tedy v soutěži pokračuje šest dívek a přichází další disciplína. Není to však volná disciplína, jak jsem čekal, ale veliké překvapení - dívky se teď budou promenádovat s nějakým živým tvorem - s gepardem, krajtou a rarohem. Zatímco raroh se jen zvědavě rozhlíží a nečiní jeho nositelkám problémy, krajta také nečinila pokusy házet smyčku a láskyplně utahovat a její pokusy odplazit se dívky zvládly... tak gepardovi se potlesk a světla ramp moc nelíbily a znervózňovaly ho a tak příliš spolupracovat nechtěl. Byla to zajímavá disciplína, ale myslím, že ji v příštích letech už neuvidíme.
Než se dívky připravily na další disciplínu - rozhovor s porotou - tak běžely další zajímavé filmečky, tentokrát "vizitky" z pobytu v zemi úsměvů Thajsku. V nich dívky mluvily o tom, co udělají pro štěstí v soutěži a co udělají, pokud soutěž vyhrají. Nikdo jim však nepodsouval, aby prohlásily, že se prostřednictvím svého vítězství pokusí spasit svět, ale prostě tam sdělovaly své touhy a svá přání. To se mi moc líbilo a ve spojení s různými vyloženě uměleckými záběry byly tyto filmečky jednou z nejkrásnějších věcí, které se v soutěži objevily.
Co jsem na letošní České miss také ocenil byla absence okázale najevo dávané dobročinnosti. Ne, že bych měl něco proti dobročinnosti a příspěvkům na ty, kteří v životě neměli takové štěstí - ale myslím, že kdo se věnuje dobročinnosti skutečně z dobroty srdce, nemá potřebu vytrubovat to do světa. A pokud tu potřebu má a navíc kouká na to, aby se mu ta dobročinnost vyplatila, pak to není dobročinnost, ale reklama. Ale to jsme trochu odbočili.
V úskalích rozhovoru s porotou obstály dívky se ctí a na otázky dokázaly odpovídat inteligentně. A zatímco já bych měl někdy tendenci odpovídat jednoslabičně, ony odpovídaly v rozvitých větách. Co mě v průběhu rozhovorů překvapilo nejvíc, že i taková krasavice, jako je Elisavet Charalambidu na sobě dokáže najít něco, co se jí nelíbí.
Po poslední disciplíně bylo zastaveno hlasování, sečteny hlasy - a nastalo to nejočekávanější - samotná korunovace. Korunku druhé vicemiss a ceny s tím spojené si odnesla Elisavet Charalambidu. Korunku první vicemiss získala Hana Svobodová. A vítězkou se podle očekávání stala Eliška Bučková a tak získala největší korunku. Všem třem dívkám vítězství moc přeju a společně s ředitelkou a duchovní matkou soutěže Česká miss - příjemnou a milou paní Michaelou Maláčovou - jim přeju, aby jim jejich vítězství přineslo jen a jen štěstí.
A samotné paní Maláčové přeju, aby se její soutěži dařilo i v letech příštích.

PS: Na úplný závěr ještě vzkaz pro organizátory soutěže od mé kamarádky Martiny: Příště by mohli muži v plavkách zůstat na pódiu déle.
Vaše komentáře

Jméno:
E-mail:
Web (i s http://):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u>, <i> a <br> , můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
 
   

Zobrazit příspěvky:

1-20   


marta
martinek02@centrum.sk
http://www.pohodar.com
2. 04. 2009, 13:00:14
Miss Bučková zřejmě s podváhou vypadá jako chrt.


Tomáš
Internetman@seznam.cz
http://www.pohodar.com
2. 03. 2009, 10:53:09
Letos reportáž bohužel nebude, neb jsem místo růží z Texasu nosil kolťák nízko u pasu. Tedy místo koukání na Českou miss jsem hrál karetní hru Bang. Vřele doporučuju. Radušinka se směje


lucie jansova
1. 03. 2009, 21:28:17
nuda a krasa


kaja
karinkakutlakova@.seznam.cz
1. 03. 2009, 12:56:40
mam ju rada


pajushka
p.janosikova@seznam.cz
1. 06. 2008, 09:35:09
jj souhlasím .Tome měl by si dělat nějakého reporéra ..nenašla jsem ani jednu chybu ..hrozně dobře se to čte .Angličtinu jak vydím zvládáš na výbornou.Určitě jestli by tě to bavilo tak se tam angažuj.Máš talent ,tak nezaspi dobu .Zobrazit příspěvky:

1-20   

Zpět na Tomášovy řeči
Tomáš
3. 2. 2008Tomáš 2008
Naposledy změněno: