Červené písmenko W
Modré písmenko W Modré písmenko W
Nápis Tomášův Internet
Červené písmenko W
Modré písmenko W Modré písmenko W

Tomášovy řeči

Vánoční dárek od skupiny W.I.X - Nastarýkolena

Kdo se aktivně zabývá sportem, ten ví, že dosáhnout poháru či titulu je těžké - ale obhájit je ještě těžší. A přesně tato nástraha dnes stála před skupinou Nastarýkolena, která teď používá jméno W.I.X. Tato skupina totiž - nejspíš jako dárek pro své fanoušky a příznivce - vydala a pokřtila začátkem prosince zbrusu nové album. Koupil jsem si ho i já a těsně před Vánoci mi dorazilo. Dnes ho čekala zkouška ohněm - poprvé ho uslyším.
obal.jpg, 35kB Před více než dvěma roky jsem takhle poprvé poslouchal album Poslední dopis a udělalo mi obrovskou radost. Tehdy jsem však skupinu Nastarýkolena vůbec neznal a tak jsem od ní nečekal nic pořádného... její písničky mne však zasáhly svou melodičností a svými texty jako blesk. Dnes to však měli W.I.X mnohem těžší, protože jsem už věděl, co od nich můžu čekat a na album jsem se navíc moc těšil. A můžu říct, že W.I.X v této zkoušce obstáli se ctí a nezklamali mne ani tentokrát.
Co vlastně v mých očích dělá skvělou písničku skvělou písničkou? Výrazná melodie, zajímavá slova... ale hlavně to, že ve mne vzbudí nějakou představu, nějaký pocit - to je to pravé umění. Autor písniček skupiny W.I.X Luboš Odháněl toto umění zvládá bravurně.
A tak při poslouchání tohoto alba před sebou vidím temné, pošmourné město... vzápětí tuto představu vystřídají jásající ochozy fotbalového stadionu, zpívající vítězný chorál svého klubu... a přichází další obrazy - bojiště, plné mrtvých; temná hrobka s otevřenou černou rakví, pochmurné království krutého krále, hvízdání větru v lanoví pirátské lodi nebo postava na okraji vysokého útesu, pro níž si z nebe přichází anděl. Takové a mnohé další ve mne dokázaly vyvolat naprosto nepřekonatelné texty některých písniček.
Některé písničky jsou mnohem více rockové, než byly na albu Poslední dopis. A tak třeba písničky Vítězný chór, Pijte Klášter a bude vám hej, Tak tedy jsem ready nebo Já nejsem zlej určitě udělají radost všem fanouškům a znalcům rockových písniček a vyvolají v nich svou skvělou melodií dobrou náladu. Já mám však více rád písničky trochu jiného stylu, který W.I.X také rádi hrají - asi je to také rock, ale ne tak tvrdý, spíš do folkova. Většina písniček W.I.Xu v tomto stylu má však texty, při nichž se ve mne tají dech údivem... při kterých po mne běhá mráz... a které mi dokážou někdy i vehnat slzy do očí. Na albu je hned několik takových, kterým se to povedlo a u kterých jsem žasl, o čem jejich autor dokáže zpívat, jaké pocity v nich dokáže vyjádřit. Takovými písničkami jsou písničky Ještě chvíli, Tvé oči pláčou nebo Píseň andělům. Jejich texty jsou skutečným uměleckým dílem.
Zkrátka, je toho habaděj, co se mi na albu Už bylo na čase skupiny W.I.X líbí, není na něm však žádná písnička, o které bych mohl prohlásit, že se mi vyloženě nelíbí. Jediné, co mne trochu mrzí je, že předposlední album Poslední dopis je docela veselé a optimistické, ale album Už bylo načase působí celkově dost smutně, i když na něm jsou i veselé písničky. Ale i přesto mi dokázalo udělat velkou radost a když skončila poslední písnička, pustil jsem si ho ještě jednou, pak jsem si pustil album Poslední dopis... a pak jsem si ho poslechl ještě potřetí.
A tak moc děkuji Lubošovi Odhánělovi, Romče Odhánělové, Honzovi Veselému, Romanovi Procházkovi, Jardovi Vedralovi, Zděndovi Hlaváčkovi... zkrátka celé skupině W.I.X za jejich krásné album a přeju jim hodně zdaru a hodně šťastných fanoušků.
Kdybyste se chtěli o albu dozvědět víc, podívejte se na stránku skupiny http://www.lubosodhanel.cz, kde v sekci Diskografie najdete slova všech písniček a ukázky ve formátu mp3 a kde si také v případě zájmu lze album objednat.
Nakonec mé oko padlo na drobný text po obvodu CD, kde je psáno, že:
Všechna práva výrobců a vlastníků autorských práv k dílu jsou vyhrazena. Výroba kopií, pronájem, půjčování, veřejné provozování a rozhlasové šíření tohoto disku je povoleno. Tento text jsem obdivoval už na albu Poslední dopis - hudba skupiny je nekomerční, skládaná a hraná nikoliv za účelem vydělání hromady peněz, ale pro radost - pro radost autorů, hudebníků i fanoušků - a na její kvalitě je to znát, neboť mnohonásobně převyšuje propagované komerční kapely.

Vaše komentáře

Jméno:
E-mail:
Web (i s http://):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u>, <i> a <br> , můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
 
   

Zobrazit příspěvky:

1-20   


pohodář Tom
Internetman@seznam.cz
http://www.pohodar.com
15. 08. 2011, 17:48:22
Děkuji za upozornění, už je vše opraveno a v odkazu je nová adresa.


Luboš Odháněl
lubosodhanel@seznam.cz
http://www.lubosodhanel.cz
18. 07. 2011, 10:48:38
Jasněže jeto už stará adresa, uvádíme novou, ahojky www.lubosodhanel.cz


Miloš Soukup
milos.soukup@canon.cz
2. 03. 2011, 10:40:01
Vámi uvedená adresa je zřejmě chybná, pod tímto názvem se mi nic nezobrazuje. Není v adrese nějaký překlep ?


Richter Jan
Hanes.R@seznam.cz
6. 11. 2009, 14:31:02
hej ja hledam text s i notama dik hodteto na karaoke texty pls dik


WyllemS
@seznam.cz
22. 07. 2009, 02:30:45
Pozdravujte ode mne Honzu alias Malmsteena.Vilém


Michaela
hs.misa@seznam.cz
26. 03. 2009, 21:53:38
Tak jsem byla štěstím bez sebe,že jsem konečně našla tak nádhernou skladbu,jako je Tvé oči pláčou....fakt super,dlouhou dobu jsem nic lepšího neslyšela.Co mě ale zklamalo,že mp3 na stažení je v dost špatné kvalitě. No,jen tak dále....


Roman
roman.dusek@atlas.cz
6. 02. 2009, 18:17:13
Já poslouchám skupinu WIX Nastarýkolena už dlouho pořád si hraju na kytaru jejich písničky a musim říct že tahle skupina je moje jedna z nejoblíbenějších vůbec v Česku, škoda že jí nezná víc lidí.


Kája
kareljira@seznam.cz
26. 01. 2009, 14:11:44
No ty opravdu nemůžeš být kritický, protože máš měkký mozek, ve slově neslyšet napsat "i" ! Je opravdu zřejmé, že nejsi cílová skupina této kapely, takovej primitiv se do této cílové skupiny nehodí. Vrať se do školy a zopakuj si vyjmenovaná slova po "L" ty havranbrko :-(


Pavel
havranbrko@seznam.cz
22. 01. 2009, 17:42:46
Nechci být přehnaně kritický, ale nic horšího jsem v poslední době neslišel. Zřejmě nejsem cílová skupina nebo jsem v sobě neměl tak sedm piv.


Lucie
Lucinka.mrdtka@seznam.cz
26. 12. 2008, 21:08:56
překvapuje mě že někdo kdo není z Hradiště a okolí zná skupinu Nastarýkolena:)


storka@abn-mail.cz
30. 07. 2008, 15:26:50
ahoj, když se podíváš na www.nastarykolena.ic.cz , najdeš tam všechny možnosti a můžeš si vybrat, která je pro tebe nejschůdnější. Příjemný poslech :-)


beata
rovnab@seznam.cz
12. 07. 2008, 19:27:58
ahoj,ráda bych si koupila vaše cd ,ale nevím kde ho sehnat.Poradíte mi?


milka
storka@abn-mail.cz
23. 06. 2008, 14:47:30
Do posledního písmenka mi mluví z duše Tomáš ve své recenzi. Nejsem rozhodně z okolí Boleslavi, na koncert jsem zatím vyrazila jen jednou, ale nemůžu se dočkat, až se mi podaří vyrazit znovu, nejlépe někam ven, kde bude pro všechny nadšené fanoušky dost místa, což v kulturáku posledně rozhodně nebylo... I tak jsem si to, ač namačkaná a pár hodin na "stojáka", užila :-)


štěpánka
stepanka.stepik@seznam.cz
17. 06. 2008, 08:15:53
Nejen poslední cd je super,ale i samotná skupina, kterou už poslouchám taky pár let. Vždycky se moc těším až zase vyrazím na jejich konzert. Je fajn, že to chytlo i nás mladý:)


@
28. 03. 2008, 14:25:16
nový cd je fakt supetr


J@nč@
666kvak@seznam.cz
2. 02. 2008, 12:38:27
Mluvíš mi z duše. Luboše jsem poprvé slyšela před několika lety jako patnáctiletá a pak jsem se s ním seznámila jako s trenérem karate a výborným člověkem který mi dal hodně energie. Mám všechny jejich cd a na jejich koncerty se snažím jezdit co nejčastěji, protože se tam vždycky sejde bezvadná parta lidí, které spojuje nejen dobrá a kvalitní muzika, kterou kluci a Romča produkují ale i přátelství a to nejen se členy kapely...Všichni z nové sestavy kapely se stali mími přáteli a jsou mi velmi blízcí. Ze staré sestavy znám blíže jen Láďu Fantu ale i ten je pro každou "špatnost"...jestli jsi se ještě nebyl podívat na koncertě tak doufám, že to brzy uděláš protože to vážně stojí za to...


Tomáš
Internetman@seznam.cz
http://www.pohodar.com
11. 01. 2008, 05:55:51
Test komentářů.Zobrazit příspěvky:

1-20   

Zpět na Tomášovy řeči
Tomáš
23. 12. 2007Tomáš 2007
Naposledy změněno: