Červené písmenko W
Modré písmenko W Modré písmenko W
Nápis Tomášův Internet
Červené písmenko W
Modré písmenko W Modré písmenko W

Tomášovy řeči

Nejkrásnější předvolební slib

Zítra nastane zase jednou den, kdy dělníci, rolníci i pracující inteligence půjdou s písní na rtech k volebním urnám jednoznačně vyjádřit svou podporu těm nejlepším z nejlepších. Naštěstí už ne tak, jako za časů socialismu, kdy měl člověk možnost volit buď komunisty nebo nikoho - z čehož si dělal legraci i autor knihy Černí baroni, z níž jsem si vypůjčil úvodní větu. Možností máme spoustu a politici mají veliký zájem, abychom si vybrali tu, která jim dá největší moc a prestiž. Proto nás vždy v tom příjemném čase před volbami všemožně hýčkají.
volby_nahled.jpg, 126kB
Pan Adamec z ODS nechtěl, abychom se museli trefovat klíčem do klíčové dírky po hmatu, když se v noci odněkud vracíme a tak nám poslal přívesek na klíče se světýlkem. Kateřina Jacques ze Stany Zelených měla starost, zda dodržujeme pitný režim a tak vyslala své kolegy na vrchlabské náměstí a ti rozdávali lidem pytlíky čaje - samozřejmě zeleného. A abychom si měli na stole na co pokládat hrneček či skleničku, nechala pro nás ČSSD vytisknout tácky s karikaturami svých oblíbenců z ODS. Abychom nezapomněli, kdy máme jít k volbám, nechala pro nás táž strana rovněž vyrobit kolečko na připnutí s datem voleb a sloganem 17. říjen DEN ZMĚNY A NADĚJE, které se mi moc líbí.
Ale kromě toho nám poslali spoustu, spoustu příjemného čtení. Doslova ráj na zemi nás čeká. Zastupitelé a senátoři z ČSSD nám zajistí "stát na straně lidí, úctu k práci a nulovou toleranci k nepoctivosti". Vrchlabský pan starosta Ing. Jan Sobotka v případě svého zvolení "bude podporovat přímou volbu prezidenta republiky, bude žádat lepší hospodaření s penězi a nebude podporovat nerozumné plánování nových vodních přehrad". Pokud bude zvolen pan Jiří Gangur z KSČM bude chtít přenést zájem politiků z "velkých peněž" na "malé problémy" každodenního života obyčejných lidí. Sdružení nezávislých kandidátů Evropští demokraté si dalo ambiciózní cíl zvýšit podprůměrnou průměrnou mzdu v našem Královéhradeckém kraji na nejméně 30 000 Kč a zajistit, aby byla vynaložena částka nejméně 1 miliarda Kč na opravu rozbitých silnic v našem kraji. Jen pan Mgr. Ivan Adamec neslibuje, pracuje.
Jen mě mrzí, že tohle příjemné období už zítra končí a tak si můžeme jen přát: Kéž by naši politici místo slibování modrého z nebe jednou slíbili: "Náš zájem o vás, naše voliče, nebude trvat ze čtyřletého volebního období 1 měsíc, ale 48 měsíců." Kdyby byl míněn z upřímného srdce a naplněn se snahou, bylo by v naší zemi líp a lidem by se vrátila dávno ztracená víra v demokracii.

PS: Nejsympatičtější volební leták měli k senátním volbám pan Jiří Gangur z KSČM, Ing. Jan Sobotka a Mgr. Ivan Adamec z ODS. Zato přímo medvědí službu si u mě svým volebním materiálem s megalomanskými sliby udělalo Sdružení nezávislých kandidátů Evropší demokraté. Ale ze všeho nejhůř na mě zapůsobil přebohatý předvolební materiál ČSSD s podobně megalomanskými sliby a navíc cíleným vzbuzováním nenávisti k ODS a sžíravou kritikou za věci, které za časů své vlády běžně dělala i ČSSD. To na mě zapůsobilo podobně odporným dojmem, jako podobná falešná kampaň ODS před posledními volbami do Poslanecké sněmovny, zaměřená proti KSČM. Tak pozor na to, šířením nenávisti můžete vzbudit nenávist sami k sobě. A to neplatí jen pro politiky.
Vaše komentáře

Jméno:
E-mail:
Web (i s http://):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u>, <i> a <br> , můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
 
   

Zobrazit příspěvky:

1-20   


mego
piste@o106.com
http://mego.o106.com/
9. 12. 2008, 13:59:49
moc hezky napsáno, tome! :-) musím říct, že s tímto textem sis dal jistě hodně práce a paní učitelka by ti ze slohu dala jistě výborně! :-) i já hodnotím článek na jedničku. jen tak dál!


Pohodar Tom
Internetman@seznam.cz
http://www.pohodar.com
17. 10. 2008, 10:46:50
Tak šťastnou cestu k volbám.Zobrazit příspěvky:

1-20   

Zpět na Tomášovy řeči
Tomáš
16. 10. 2008Tomáš 0000
Naposledy změněno: