Červené písmenko W
Modré písmenko W Modré písmenko W
Nápis Tomášův Internet
Červené písmenko W
Modré písmenko W Modré písmenko W

Tomášovy řeči

Proč lidé zničili Martině její sen?

Kdo mě zná, ten ví, že jsem soutěž Česko hledá SuperStar vůbec nesledoval a nesleduju. S o to větším zájmem ale sleduju osudy finalistů první SuperStar, neboť po roce, který od skončení soutěže uplynul se jeví všechno v poněkud jiném světle, než před vypuknutím soutěže, nebo těsně po jejím skončení.
Důvodem vzniku tohoto článku byl jiný článek - článek "Lidi jsou schopní všeho" z Týdeníku Květy č. 21/2005. Je to vlastně rozhovor s finalistkou loňské SuperStar Martinou Balogovou o jejím novém albu a o všeličems jiném. Zajimavé a překvapivé v tomto rozhovoru je to, že kdyby Martina měla možnost volby, nikdy by se do SuperStar nepřihlásila a mrzí ji, že se vůbec dostala tak daleko. A proč ji tak zklamalo uskutečnění jejího snu?
Důvodem jsou lidi. Neboť nejsou jen lidi, kteří mají Martinu rádi a kteří jí fandí. Je také spousta lidí, kterým udělá radost, když mohou na mediálně slavné lidi pokřikovat, sprostě se do nich navážet, pomlouvat je a nevybíravě kritizovat, nebo být urážlivě "vtipní". A proč to vlastně dělají?
Martina to přičítá jejich hlouposti a závistivosti. Obojí v tom má určitě svůj vliv, ale já myslím, že to není to hlavní, že je to ve skutečnosti ještě trochu jinak.
Když probíhala finálová část loňské SuperStar, narážel člověk na zmínky o ni téměř všude - v reklamách v televizi, v rádiu, v časopisech, na Internetu, lidi se o ni všude bavili - což bylo v pořádku, pokud někdo soutěž sledoval a líbila se mu. Jenže bylo i dost lidí, kterým se SuperStar nelíbila, které od počátku nezajímala a v takových musela takováhle masová propagační kampaň zákonitě vzbudit odpor. Po skončení soutěže to bylo ještě o hodně horší - každý "zábavný" pořad v televizi se najednou neobešel bez finalistů SuperStar, byly jich plné časopisy, po Internetu se také nepsalo o ničem jiném - až na to začali být alergičtí. A protože jako jediné viníky toho všeho viděli ty, na které byla celá tahle propagační kampaň zaměřená, začali se jim při každé vhodné příležitosti za to mstít - pomlouvat je, osočovat, pokřikovat na ně na ulici a podobně.
Jenže bohužel si vybrali pro svou nenávist nevinné oběti. Neboť viníky zaplevelení našeho světa takovou přehnanou propagací nejsou soutěžící, nýbrž všichni ti, kteří díky soutěži získali hromadu peněz a chtěli víc a aby toho dosáhli, rozhodli se mohutnou propagací vzbudit v "tupém stádu", jakým většina lidí je dojem, že SuperStar a všechno kolem ní je "IN", což se bohužel podařilo, takže se na podobné akce můžeme těšit i v budoucnu.
Proto bych všem, kterých se to týká chtěl vzkázat, ať to zkusí brát všechno s klidem, zkusí o tom více přemýšlet - a hlavně, ať se začnou dívat na všechny soutěžící SuperStar zase jako na obyčejné lidi s jejich starostmi i radostmi, neboť vlastně nejsou ničím jiným, než my - figurky na velké šachovnici, zvané svět.
Na závěr bych chtěl ještě popřát Martině hodně trpělivosti a shovívavosti s lidmi a vyjádřit naději, že bude líp, až zájem trochu opadne.

Vaše komentáře

Internetman
Internetman@seznam.cz
http://www.pohodar.com
8. 06. 2005, 05:58:21
http://martinabalogova.aktualne.cz - díky za odkaz


g.bobina
g.bobina@seznam.cz
8. 06. 2005, 22:50:06
Hezky napsaný! Fak sto psal ty....Tak mladý a dokonalí,klaním se před tebou! To samé si myslím i já ale takhle bych to určitě nenapsala!!!


Internetman -> g.bobina
Internetman@seznam.cz
http://www.pohodar.com
9. 06. 2005, 05:55:49
Díky za milá slova, milá G.Bobino, fakt jsem to psal já.


Henrietta
s@s.cz
9. 06. 2005, 17:26:10
Ahoj k tomu článku k Balogový chci říct to, že nepostoupila, protože na lidi působila hodně povrchně a namyšleně. Lidem v hledišti odmítala dávat podpisy a byla na ně arogantní, když vypadla, tak všude psala, že jsou Češi rasisti. Lidi vyčíhali, jaka doopravdy je. Je to pravý opak Vlasty Horvátha, který je taky rom, ale narozdíl od ní je slušný a každýmu se podepisuje.


Internetman
Internetman@seznam.cz
http://www.pohodar.com
14. 06. 2005, 05:51:30
Zajímavá diskuse o tom právě probíhá na http://www.balogovamartina.cz/kniha_navstev/index.php a z ní vyplývá, že Martina o Češích rasistech nikdy - alespoň před lidmi - nemluvila, takže nevěřte všemu, co bulvár napíše.


Internetman
Internetman@seznam.cz
http://www.pohodar.com
20. 06. 2005, 06:00:48
Kdo si chce přečíst článek o tom, jak údajně Martina prohlásila, že Vlasta nevyhraje, protože jsou Češi rasisti, koukněte se na www.super.cz/exkluzivne/1292-balogova-cesi-jsou-rasisti.htm - l - ale nevím, jestli brát takový bulvární plátek, jako se Super vůbec vážně.


Jarka
jafesi@seznam.cz
23. 06. 2005, 20:15:39
Kdo věří bulváru,není normální.Martina nikdy neřekla,že by vypadla kvůli svému původu.Naopak řekla,že prostě dostala málo SMS,ale život jde dál.A to je jediná pravda.Dejte si všichni ruku na srdce a řekněte upřímně,jestli tu nějaký ten rasismus skutečně neexistuje.V někom je skrytý a někdo ho ukazuje naplno a to je z mojí hlavy.Martině dejte pokoj,ta vám nic neudělala a ani nic neukradla.Je to strašně fajn holka s božským hlasem,který u nás nemá obdoby.Vnímejte jí jako super zpěvačku a všem bude moc fajn a uleví se vám,uvidíte.Martino,jen tak dál,jsi nejlepší.:-)))


Internetman -> Jarka
Internetman@seznam.cz
http://www.pohodar.com
24. 06. 2005, 05:50:28
Ahoj Jarko, vcelku s Tebou souhlasím až na to, že je Martina nejlepší... ale na to má asi každý svůj názor.


Jarka
jafesi@seznam.cz
27. 06. 2005, 18:10:23
Internetman:Ano,já Tvůj názor respektuji.Ale to byl vzkaz pro Martinu ode mne.Já jí vnímám jako nejlepší.Ahoj :-)))


Internetman -> Jarka
Internetman@seznam.cz
http://www.pohodar.com
28. 06. 2005, 05:59:50
Ahoj Jarko, já Tvůj názor také respektuji, ale co se týče Martiny, myslím, že ta se sem asi nepodívá... i když, kdo ví.


Vkladání komentářů bylo ukončeno. Pokud chcete reagovat, můžete tak učinit v Knize hostů.

Zpět na Tomášovy řeči
Tomáš
6. 6. 2005Vytvořil Tomáš v roce 2005
Naposledy změněno: