Ozdoba levé části hlavičky
Horní část menu Spodní část menu
Pozadí mezi menu
Socha z chrámu Tři Grácie v Lednicko-valtickém areálu
Konec menu

Obrázek, vložený sem kvůli kreténskému Internet Exploreru Tomášův Internet

Vyrazíte s námi na výlet?Vydejte se s námi na zájezd na krásné místo. Cesta pohodlným autobusem, zdarma chutný oběd, pro pány zdarma sada nářadí, pro dámy praktické deky, pro manželské páry sada příborů z ušlechtilé oceli... den plný příjemných zážitků a jen taková maličká, takřka nepatrná prezentační akcička... takovéhle lákavé nabídky známe asi všichni.

Nabídka hned dvou atraktivních zájezdů a jedné kulinářské show

Ti chytřejší a zkušenější podobné nabídky hází bez čtení do tříděného odpadu, ti méně zkušení podlehnou vábivému volání a co pak zažijí, to se dozvíte na adrese http://sinera.blog.cz, kde autorka popisuje své zážitky z jednoho z podobných skvělých zájezdů.
Já se dneska rozhodl vyrazit na půli cesty mezi chytrostí a hloupostí - letáky jsem nevyhodil, ale naopak si je přečetl od začátku až do konce. Ono to je zajímavější čtení, než se na první pohled zdá.

Ještě, než se spolu začteme do kokrétních letáků, bych rád upozornil, že nechci svým textem tvrdit, že jednotlivé společnosti a provozovatelé jsou podvodníci, nečestní podnikatelé a že vás místo krásného zájezdu budou jen vodit za nos a nutit si koupit výrobky za desateronásobnou cenu, než je jejich skutečná hodnota. Jen bych chtěl upozornit na věci, které by měly potenciální zákazníky před podobnou alternativou varovat. A zrovna tak upozornit i všechny firmy, zabývající se cestovním ruchem, aby se podobných věcí vyvarovaly, chtějí-li být brány jako důvěryhodný partner.

Zámek Náchod s CA Hrady-Zámky s.r.o.


Jako první si spolu přečteme leták společnosti CA Hrady-Zámky s.r.o., zvoucí nás na konec března na zájezd, jehož cílem je zámek v Náchodě. Zde mám pro vás lícovou i rubovou stranu letáku - po kliknutí na náhled se vám otevře větší obrázek.

Lícova strana letáku - klikněte pro větší obrázek Rubová strana letáku - klikněte pro větší obrázek

Jen zámek Náchod?

Lícová strana letáku vypadá velmi profesionálně a příjemně - plná hezkých a ladících barev, obrázků vnějšku i vnitřku zámku v Náchodě i příjemně vypadajících dárečků. Přečteme si tu o tom, co se dá v zámku vidět, informaci, že pojedeme pohodlným autobusem i přehled dárečků. Najdeme tam i cenu zájezdu 49 Kč.
Téměř nic na ni nevypovídá o tom, že se jedná o zájezd, spojený s nějakou reklamní prezentací, jen nenápadná a nijak výmluvná větička na to upozorňuje Produktová nabídka pro všechny domácnosti..

Rubová strana už je v rámci pochopitelné úspory nákladů na tisk vyvedena pouze černou barvou. O tom, že součástí zájezdu je i prezentační akce vypovídá pouze nápis drobnými písmenky v pravém dolním rohu letáku, otočený oproti ostatnímu textu o 90° doleva. Pokud budete nespokojeni s průběhem prezentační akce nebo neobdržíte inzerované dárky, prosíme vás, abyste nás neprodleně informovali.

Změny jmen a neznámí majitelé

Podstatnou informací je však především jméno firmy, která zájezd pořádá a tady máme na výběr dokonce hned dvě - COMFORT TOUR s.r.o. a CA Hrady-Zámky s.r.o. Mnohem více zajímavých informací nám poskytne Úplný výpis z Obchodního rejstříku. Bohužel web Ministerstva spravedlnosti neumožňuje vložení odkazu na konkrétní výpis, tak si ho musíte najít sami, ale je to lehké, stačí vložit do políčka "Název subjektu" jméno firmy "CA Hrady-Zámky s. r. o.", kliknout na tlačítko "Povrzení výběru" a v okně, které se vám objeví kliknout na "Úplný výpis".

Z něj vyplývá, že firma byla založena 13. září 2010 a do dnešního dne stačila 4x změnit název. Současný je CA Hrady-Zámky s.r.o., COMFORT TOUR s.r.o. je předposlední název, předtím se firma jmenovala CA Moravia s.r.o., ještě dříve 1. Česká výletní s.r.o. a začínala se jménem Polstrep s.r.o. Proč firma tak často mění název, to asi vědí jen její majitelé. Je to zvláštní chování v době, kdy je cílem nemalých finančních nákladů vybudovat mezi zákazníkem a firmou co největší důvěru a firmě co největší tradici. O firmách, zabývajících se cestovním ruchem to platí dvojnásob. Podezíral jsem firmu, že tak často mění názvy proto, že ty minulé jsou spojené s nějakou negativní publicitou. Ale vyhledávač mi nic negativního nenašel.
Adresa P.O.BOX 687, Jindřišská 14, Praha 1, není pochopitelně adresa firmy, ale adresa pošty, kde má firma zřízenou poštovní přihrádku. Samotná firma sídlí na adrese Praha 1, Mezibranská 1579/4, PSČ 110 00, což je pravděpodobně velký dům blízko Čelakovského sadů s mnoha kancelářemi.

Vlastníkem firmy je společnost Vanero a.s. a tak se teď podíváme i na její Úplný výpis.
Vanero a. s. byla založena 6.února 2008. Sídlí na stejné adrese jako CA Hrady-Zámky s.r.o. Za dobu své existence se zabývala mnoha oblastmi podnikání - nyní je předmětem jejího podnikání "Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona".
Členové statutárních orgánů se měnili tak často, že je nemá cenu tady vypisovat, zajímavější je však pohled na majitele. V současné době jsou majitelé společnosti neznámí - její kapitál je tvořen zcela anonymními "akciemi na majitele". Před rokem byla majitelem společnosti společnost Tribunus Plebis a.s. a pohledem na její Úplný výpis z Obchodního rejstříku zjistíte, že jejím jediným akcionářem je společnost LBE INTERNATIONAL BUSINESS AND MARKETING ADVISING ING. 1918 Panama, Edicifo Century Tower, Piso 19. Dále už pokračovat nemá cenu, najít skutečného majitele by byl zřejmě úkol pro zkušeného detektiva.

Kam pojedete a co dostanete? Kdo ví...

Důležitá je věta na lícové i rubové straně letáku Změna programu a dárků vyhrazena. a Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu dárků a programu. Pořadatel vám tak zcela v souladu se zákonem dává najevo, že bude naprosto v pořádku, pokud strávíte místo návštěvy zámku 12 hodin v nevytopené místnosti při intenzivní přesvědčovcí akci, že nemůžete bez jeho výrobků žít a na zámek v Náchodě vám tak zbude čtvrthodinka času půl hodiny po zavírací době. O dárcích a obědu ani nemluvě.

Ještě je zajímavý pohled na dárečky - pro páry se tu zjevně nabízí Masážní strojek Concept MS-7210. Kliknete-li na odkaz, dostanete se na vyhledávač zboží Jyxo, který našel, že je strojek prodáván za cenu mezi 499 Kč a 599 Kč. Cena 899 Kč, udávaná v letáku je tedy nepravdivá a nadsazená. Toť drobná ochutnávka z velmi oblíbených fíglů, kterých pravděpodobně zažijete během zájezdu nepočítaně.

Vyrazíme na výlet?

Jedno musí být každému člověku jasné... s výjimkou firem a jednotlivců, zabývajících se charitou, vám nikdo nic zadarmo nedá. 49 Kč za zájezd do Náchoda, oběd a dárečky je cena naprosto směšná, takže je jasné, že po vás bude majitel firmy chtít, abyste si od něho koupili zboží, na kterém má tak velkou marži, že vyváží náklady na zájezd a ještě přinese i určitý zisk. To je logické a pochopitelné.
Pokud je však nabídka míněna poctivě, je už méně pochopitelné například neuvedení sídla firmy na letáku a skrývání se za PO BOX a naprosté neuvedení jasného a pevně stanoveného programu zájezdu. Velmi složité, propletené a spletité vlastnické vztahy firmy pak navíc vyvolávají podezření, že pokud se zakoupenými výrobky bude nějaký problém, bude asi těžké uplatnit u někoho reklamaci.
Takže nevím jak vy, ale já jsem pevně rozhodnutý na výlet s touto firmou nevyrazit.

Labužnické speciality s Cestovní agenturou


Jako druhá přichází na řadu zajímavá nabídka Cestovní agentury - za 49 Kč si s ní užijeme labužnických specialit a navíc dostaneme tolik pochoutek, že je ani nepobereme. Posuďte sami - po kliknutí na náhled se vám otevře větší obrázek lícové i rubové strany.

Labužnické speciality líc Labužnické speciality rub

Spousta jídla a víc nic? Něco přece...

Při pohledu na lícovou stranu letáku se člověku sbíhají sliny - spousta lákavých salámů, konzerv, hotových jídel, vín... a to všechno dostaneme, pokud vyrazíme na zájezd. Podrobně je tu popsán program - čeká nás občerstvení zdarma, zajímavá prezentační show a ještě dostaneme tolik pochoutek, že to ani nepobereme. Zbytek letáku tvoří jen podrobný popis toho, co všechno za svých 49 Kč dostaneme a telefonní čísla, kde si lze zájezd zarezervovat. Věci, jako například místo, kam se pojede nebo jak dlouho bude zájezd trvat, jsou zjevně v očích pořadatele zájezdu zbytečné.
Ale něco přece ještě na lícové straně letáku je. Máte-li skutečně dobré oči a bystrý postřeh, odhalíte, že se tam nachází i IČO firmy a nápis: Vstup a bonusy jen pro starší 18 let. Změna programu a bonusů vyhrazena. *Ilustrační foto. Nemůžete je najít? Podívejte se do pravého a levého horního rohu. Můj naskenovaný obrázek je navíc skoro dvojnásobný, než skutečný leták, na skutečném je písmo velké zhruba půl milimetru a nápis je skoro nečitelný. Člověk ho přehlédne i kvůli v obou rozích použitému pozadí se salámy. Přitom poselství nápisu je zcela jasné - pořadatel zájezdu si vymiňuje právo nesplnit třeba vůbec nic z toho, co slibuje a nebude za to vůbec nijak postižitelný.

Rubová strana je určena pro kontaktní informace a v případě zájmu i pro vyplnění údajů o vás. Nechybí pochopitelně ani drobnými písmenky vytištěný nápis, že souhlasíte se zpracováním svým osobních údajů, kde najdete i o něco více čitelnější IČO firmy. Zajímavá je i adresa - CESTOVNÍ AGENTURA, P. O. BOX 20, Husovo náměstí 69, Roudnice nad Labem. Opět jde jen o adresu pošty, kde má firma zaplacenou poštovní přihrádku.

Hlavně aby nevěděli, kdo jsme

Z celého letáků čiší naprosto zjevná snaha, aby se lidé zúčastnili zájezdu, aniž by věděli kam pojedou, co se tam bude dít a kdo zájezd pořádá. Naštěstí je na letáku identifikační číslo firmy (IČO) a tak se můžeme opět podívat do Úplného výpis z Obchodního rejstříku, stačí jen IČO zadat do příslušného pole. Zjistíme tak, že zájezd pořádá Swiss Natur Solution s.r.o. se sídlem v Praze Kbelích, kam se v loňském roce přestěhovala z Mělníku a kde v poměrně nevelkém domě u trati společně s ní sídlí dalších 10 firem. Majitelem firmy je pan Milan Ráček z Mělníku. Narozdíl od firmy, která pořádá zájezd do Náchoda, se zdají být vlastnické vztahy v pořádku a firma neměnila název. Bohužel pro firmu nejsou reference o ní, které se dají dohledat na Internetu, ani trochu příznivé a na stránce http://www.nepoctivci.cz se o ní dočtete mnoho zajímavého. Ani se majiteli nedivím, že svou identitu na letáku tak skrýval.

Hody v období půstu?

Leták Cestovní agentury je naprosto výmluvný a jasnou řečí hovoří o tom, že u tohoto pořadatele není jisté vůbec nic a pokud se na zájezd přihlásíte, vůbec netušíte, do čeho vlastně jdete. Takovou výzvu přijme jen hodně dobrodružná povaha nebo někdo, kdo se proti vší logice nechal zaslepit perspektivou, že dostane něco zadarmo. V dnešním světě nic není zadarmo a na každé zadarmo jen doplatíte. Na tento zájezd si nechám zajít chuť.

Vyjímečná párty - kuchařská show s neznámou firmou


Jako poslední se již jen stručně podíváme na nabídku, která není zájezdem v pravém smyslu slova, ale akcí, která se koná přímo u nás ve Vrchlabí v Hotelu Gendorf. Velkou výhodou tedy je, že nás nikdo neodveze někam do nejposlednější vesnice 150 km od domova a pak nebude vyhrožovat, že nás tam nechá, když si nic nekoupíme, což jinak patří mezi naprosto běžné taktiky nepoctivých firem, pořádajících zájezdy spojené s prezentací.

Vyjímečná párty - kuchařská show líc

Dárečky za občanku

Lícová strana letáku je velmi příjemně barevná a na pohled velmi pěkná. Zve nás na jedinečnou kuchařskou show, kde se naučíme připravovat zdravé a výtečné pokrmy. K tomu dostanou páni dva dárečky, dámy pět dárečků a manželské páry dokonce sedm dárečků - a to vše za pouhých 30 Kč vstupného.
Pochopitelně nechybí nezbytné větičky nezbytnými drobnými písmenky Změna dárků vyhrazena. Dárky pouze pro osoby starší 18 let. Dárky vydávány při předložení OP (občanského průkazu). O počtu účastníků rozhoduje obchodní zástupce společnosti. Jaké společnosti? To se bohužel z celého letáku nedozvíme a ani hledání podle uvedeného e-mailu nebo telefonního čísla nebylo úspěšné.

Zacíleno na důchodce?

Datum a čas konání akce - středa 7. 3. 2012 dopoledne od 9 hod. - se může zdát jako zvolený docela nešťastně. Ve všední den dopoledne jsou lidé přece v práci. Ale možná, že tak byl zvolen zcela záměrně - dopoledne mohou přijít důchodci a to je velmi zajímavá skupina obyvatel - staři lidé mívají někdy našetřeno dost peněz a také se nechají mnohem lépe předsvědčit nejrůznějšími brilatně vybroušenými psychologickými marketingovými triky.

Hurá na hody

Díky konání akce přímo v našem městě působí leták o něco důvěryhodněji, než předchozí dva s možnou cestou do neznáma, ale jeho důvěryhodnost sráží dolů absence jakýchkoliv údajů o pořadateli, vynucování předložení občanského průkazu a možná změna dárečků a celého programu. Navíc všeobecně platí, že pro krásné oči vám v dnešní době nikdo nic nedá a pokud něco dostanete, čeká se od vás, že za to něco dáte. Takže ani kvůli této akci si nebudu brát z práce dovolenou.

Co vás má varovat


Čtěte letáky a čtěte je přesně tak kriticky, jako jsme si je spolu přečetli my dnes. Přemýšlíte-li o tom, že vyrazíte na zájezd - ujasněte si, zda chcete opravdu něco vidět - pokud ano, tak vyrazte raději s nějakou renomovanou kanceláří nebo cestovní agenturou a neodpovídejte na nabídky z letáků. Pokud vám někdo nabízí zájezd za 49 Kč a početné dárky, je jasné, že kdyby byl zájezd tím, čím se na první pohled zdá, pořadtatel by na něm velmi výrazně tratil a ve skutečnosti bude chtít naopak získat. A tak se bude snažit vám mermomocí vnutit výrobky či služby za takovou cenu, aby se mu akce zaplatila a vyplatila.
Takže varovat by vás na letáku měla neadekvátně nízká cena, přemrštěná nabídka dárků a výhod, absence jména firmy a adresy sídla firmy, absence jasně a závazně stanoveného programu zájezdu či místa konání akce nebo věta o vyhrazené změně programu. A také JAKÝKOLIV TEXT DROBNÝMI PÍSMENKY.
Svět je dnes plný nepoctivosti a bezuzdné touhy po zisku za jakoukoliv cenu a tak opatrnosti nikdy není příliš.

Napsal Tomáš dne 25. února 2012

Zpět na Tomášovy řeči

Vaše komentáře
Jméno:
E-mail:
Web (i s http://):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u>, <i> a <br> , můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
 
   
Zobrazit příspěvky:

1-20   

Linda James
E-mail: lindaloaninvestment1@gmail.com
Datum a čas:14. 02. 2015, 12:49:56

Linda James
E-mail: lindaloaninvestment1@gmail.com
Datum a čas:14. 02. 2015, 12:47:16

JnZ
E-mail: jnz@atlas.cz
Datum a čas:23. 04. 2013, 23:53:47
Blog sinera už v google cache není, ale pořád je ještě zde: http://web.archive.org/web/20120709092340/http://sinera.blog - .cz/ -

Z.
E-mail: fatrox@centrum.cz
Datum a čas:18. 04. 2013, 10:11:45
Blog Sinera je k nalezení ještě v cache http://webcache.googleusercontent.com/search?hl=en&safe=off&am - p;biw=1920&bih=964&sclient=psy-ab&q=cache%3Ahttp%3A%2F - %2Fsinera.blog.cz%2F&oq=cache%3Ahttp%3A%2F%2Fsinera.blog.cz%2F - &gs_l=hp.3..0l4.129.3758.0.4385.7.7.0.0.0.0.147.515.3j2.5.0... - 0.2...1c.1.9.psy-ab.O0Pnm_lsrv0&pbx=1 - pokusím se ho časem někde vystavit

AZA
E-mail: aa@zzz.cz
Datum a čas:12. 04. 2013, 23:53:33
Blog Sinera bohuzel zmizel driv nez jsem si ho stihl precist :(.Nevite proc?

Marie
E-mail: a.stercka@email.cz
Datum a čas:18. 03. 2013, 10:47:50
Taky jsme této firmě naletěli, koupili v prosinci vysavač, šel pár dní a od té doby není možné se na firmu zkontaktovat, už jsem na 2 jejich adresy poslala dop. dopis s reklamací a oba se vrátily jako neodručitelné, škoda peněz za poštovné

pohodář Tom -> Stáňa
E-mail: Internetman@seznam.cz
Webová stránka: http://www.pohodar.com
Datum a čas:25. 05. 2012, 19:07:42
Zdravím Vás, Stáňo, a moc děkuju za to, že jste se s námi podělila o svou zkušenost. To je moc důležité - aby lidé co nejvíc věděli, co je na podobných propagačních akcích čeká a jaké jsou metody těch, co z nich nepoctivě bohatnou. Moc Vám za to děkuju.

Stáňa
E-mail: hakovastanislava@seznam.cz
Datum a čas:15. 05. 2012, 18:41:55
Pozor taky na firmu ARTE NOTE s.r.o. P.O.BOX 87, Obchodní 538, 41108 Štětí. Píši pouze krátce - jeli jsme na předváděčku - samozřejmě nabízené veškeré zboží 10x předražené. Dárky jsme dostali zcela jiné /šunty/ než byly vyobrazeny. K tomu ještě bylo - prohlídka zámku na Mělníku zdarma, návštěva kostnice, ochutnávka mělnických vín spojená s prohlídkou sklepů z 18. stol. Vstupenky jsme měli vyzvednout u řidiče. Řidič nás odvezl do Mělníka a řekl: za hodinu sraz u autobusu, jinak odjíždím. Vstupenky mu samozřejmě nikdy nedali, na to jsme se ho ptali. Pro tuto firmu ho najal zase majitel autobusu. Navíc lidé, co si zboží koupili, jim ho prodejci nepředali, ale dali ho rovnou do autobusu a řidič ho pak vydával i se smlouvou. Stalo se, že i lidé dostali jiné zboží než bylo smluveno. Lidé ale dělají sami chyby, že se na předražené zboží nechají nalákat a nečtou pořádně smlouvu na zboží ani smlouvu na půjčku a splátky. Prodejci - mladí kluci, velice důležití, neodbytní - já jsem z nich měla jen legraci, a litovala jsem lidi, z 95% důchodci, kteří jim na ty jejich "kecy o nejlepším zboží" skočí.

Zobrazit příspěvky:

1-20   


Zpět na Tomášovy řeči