Ozdoba levé části hlavičky
Horní část menu Spodní část menu
Pozadí mezi menu
Socha z chrámu Tři Grácie v Lednicko-valtickém areálu
Konec menu

Obrázek, vložený sem kvůli kreténskému Internet Exploreru Tomášův Internet

Budeme volit Vůdce?Budete jak poslušní členové tupého stáda volit Vůdce? Kdo viděl na mé úvodní stránce obrázek s Adolfem Hitlerem a nápisem Volte Vůdce a zná mě, asi byl upřímně šokován. Kdo mě nezná, určitě si na obrázek klikl, aby zjistil, který šílenec tu propaguje nacismus. A to je dobře, přilákat vás sem bylo mým záměrem, neboť bych rád, aby si článek přečetlo co nejvíc lidí. Rozhodně se však v článku nebude propagovat nacismus a lobbovat za jakéhokoliv Vůdce. Právě naopak.
Kdykoliv se objevil na světě člověk, který si nechal říkat Vůdce, nikdy z toho nebylo nic dobrého. Každý takový Vůdce byl jen tyran, diktátor a hlavně člověk, žijící v přesvědčení, že svět a ostatní lidé jsou tu jen pro jeho prospěch a uspokojení jeho tužeb a ambicí.
Dnes naštěstí máme demokracii. Bohužel je to systém nedokonalý a tak i v něm se nezřídka stává, že se do čela postaví několik Vůdců a chovají se tak, jak je pro ně typické. Hlavně aby oni se měli dobře a na státu a jeho občanech jim ani v nejmenším nezáleží. Jak to dopadá nemusím zdlouhavě popisovat, vidíme to kolem sebe den co den.

Seznamte se s Vůdcem

Jak jsem již psal, je to člověk, pro něhož je největším a jediným zájmem osobní prospěch, majetek a uspokojení z pocitu moci. Tomu podřizuje vše a je pro něj naprosto typické, že je za nacismu hnědý, za socialismu rudý a za demokracie dokáže měnit barvy z oranžové na modrou jako chameleon. Jak se tak říká, je to člověk, "který v tom umí chodit". Zběhlý v intrikách, ví s kým se spojit a koho v nejlepší chvíli podrazit, koho podplatit a koho zastrašit. Vždy cilivě vnímá, kam vane vítr, vše okolo něj je vždy "naprosto transparentní" a ve prospěch státu začne pracovat vždy "ve střednědobém až dlouhodobém časovém horizontu". Dalo by se o něm napsat více, ale teď je potřebnější položit si jednu důležitou otázku...

Kdo dá Vůdci moc?

Je to jednoduché, máme demokracii, takže Vůdci dáváme moc my, tupé stádo, kterým Vůdce pohrdá. Vždy před volbami vymyslí s velkou slávou volební program s megalomanskými sliby, které nikdo nehodlá splnit, hlavně aby stádo volilo jak se jemu hodí. Důležitější souboj však nastává ve straně samé - souboj o pořadí na kandidátce. Souboj o to, kdo se stane "lídrem kandidátky" (slovo lídr je počeštěným anglickým slovem leader, což znamená v překladu Vůdce). A protože bezskrupulóznost a mazanost vítězí nad dobrými úmysly a přirozenou inteligencí, má Vůdce první místo na kandidátce zajištěné. Na následujících třech místech se objeví spolehliví lidé, kteří po svém zvolení budou poslušně zvedat ruku tak, jak "užší stranické grémium" - což je eufemistické označení pro Vůdce a jeho kliku - zavelí. A proč se Vůdce dere obsadit první čtyři místa?
Když nám příjdou poštou volební lístky, většina z nás se podívá - pokud už to nezná - kam má jít volit a kdy... a ten dlouhý, drobně potištěný papír s nezáživným textem o způsobu a možnostech volby nečte. Jen vybere lístek s číslem a kandidátkou strany, jehož volební hesla ho zaujaly nejvíc, za plentou ho bez jakýchkoliv úprav vrazí do úřední obálky a šups s ním do urny. Když to udělá, hlasoval tím pro první čtyři na kandidátce.
A protože to tak dělá naprosto drtivá většina lidí, není divu, že místa od 5. místa na kandidátce níže se označují jako nevolitelná. Ještě se divíte, proč se léta díváme na pořád stejné Vůdce, i když jsou s nimi lidé nespokojení a nadávají na ně?

Kroužková revoluce

V minulém a tomhle roce byla mezi lidmi slyšet i dost silná slova - slova jako revoluce a defenestrace. Taková radikální řešení by však těžko co pozitivního přinesla. Máme však demokracii, vládu lidu a tak máme k dispozici mnohem elegantnější a přitom velmi účinné řešení. Máme totiž možnost jakékoliv čtyři kandidáty na volebním lístku zakroužkovat a tím dát hlasy jim. Vůdce pak příjde zkrátka. A tak navrhuju pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny jednoduchou věc - kroužkujte. Místo tupého bezduchého volení Vůdců zakroužkujte radši čtyři kandidáty č. 4 - 8. Občanská iniciativa Defenestrace podle Cimrmana navrhuje zaškrnout čtyři kandidáty, co jsou na samém konci. Ať už se rozhodneme pro jeden způsob nebo druhý a uděláme to všichni, samozvaní Vůdcové příjdou zkrátka a moci se ujmou ti, kdo místo mazanosti mají přirozenou inteligenci a myslí to s naší zemí dobře. Že takoví lidé jsou, to dokazuje současná úřednická vláda, která za krátký čas, jenž ji byl vyměřen, udělala víc práce, než věčně se hádající Vůdci parlamentních stran za předchozí 3,5 roku. Takovým lidem jsou vyhrazena nevolitelná místa.

Těšme se na vládu Vůdce

Když jsem se zmínil o úmysl napsat tento článek před několika různými lidmi, vzácně se shodli v názoru... v názoru, že to bude naprosto zbytečná práce. Bude to opravdu tak? Budou se nám i v příštím čtyřletém volebním období smát Vůdci do očí? Vše je jen na nás.

Napsal Tomáš dne 22. dubna 2010

Zpět na Tomášovy řeči

Vaše komentáře


Diskuse už byla pro neaktuálnost ukončena.

Gulivar
E-mail: matmil228@seznam.cz
Datum a čas:11. 08. 2010, 18:40:41
Zhodnodnoťte co jste napsal s výsledky voleb.TOP a VV -Kalous -kníže -John -ABL a pohřeb Paumera a účast Nečase \sloty\ a Johna a Sobotky a další v tomto stítě nestátě po výsledcích. S chutí tedy do komunálek. S uctou Guli

Tomáš
E-mail: Internetman@seznam.cz
Webová stránka: http://www.pohodar.com
Datum a čas:31. 05. 2010, 06:25:29
Vynikající, vynikající, vynikající. Konečně voliči dali politikům najevo, že nejsou tupé stádo, jejichž hlasování se ovládat billboardy, letáky a frázemi a že nebudou jen tupě schvalovat pořadí, jaké politici určili. Bravissimo!

Tomáš
E-mail: Internetman@seznam.cz
Webová stránka: http://www.pohodar.com
Datum a čas:21. 05. 2010, 10:07:54
Mám radost, že nejsem sám, kdo se snaží lidi přimět kroužkovat. Podobnou a lepší iniciativou je iniciativa http://www.defenestrace2010.cz/ , která doporučuje zakroužkovat poslední kandidáty na kandidátce. Také dobrý způsob, asi lepší než ten můj.

Tomáš -> Martina
E-mail: Internetman@seznam.cz
Webová stránka: http://www.pohodar.com
Datum a čas: 26. 04. 2010, 08:30:27
Proto právě dávám doporučení volit v případě váhání kandidáty 3 a 4. Tam jsou pravděpodobně lidé, kteří jsou pro stranu nepostradatelní, ale nemají tak ostré lokty... a to je dobře, protože ostrých loktů je na naší politické scéně až příliš. A bylo by třeba spíš více ochoty ke kompromisům a k domluvě... vždyť ve volebních programech slibují politické strany vcelku to samé.

Martina
E-mail: @
Datum a čas: 23. 04. 2010, 13:40:21
A co dát ještě radu jak správně vybrat z té kandidátky?Jsou to jen jména bez tváří,jméno,věk a povolání...Co tyhle údaje dokáží povědět o člověku?Když už se člověk vypraví do města, občas tam potká šaška, který rozdává růže, ale vypoví to o něčem???
Já si vybírám podle věku, ale jak mám vědět, že ten pod nebo nad není lepší???Takže já jsem názoru, že člověk by měl jít hlavně volit, vyjádřit svůj názor, aby pak nehudroval jak špatně to dopadlo.No a kroužkovat budu.(Vždy kroužkuji ženy přiměřeného věku k tomu mému)

Tomáš
E-mail: Internetman@seznam.cz
Webová stránka: http://www.pohodar.com
Datum a čas: 23. 04. 2010, 09:05:47
Koukám, že to skoro vypadá, jako bych opisoval... http://www.novinky.cz/domaci/198358-na-internetu-kvasi-rebelie-pro - ti-politickym-dinosaurum.html - ...i když to tak nebylo. Ale hlavní je, že je mnohem více lidí sdílí moje názory.

Tomáš
E-mail: Internetman@seznam.cz
Webová stránka: http://www.pohodar.com
Datum a čas: 23. 04. 2010, 06:22:05
Pryč se všemi samozvanými Vůdci!Zpět na Tomášovy řeči