Ozdoba levé části hlavičky
Horní část menu Spodní část menu
Pozadí mezi menu
Socha z chrámu Tři Grácie v Lednicko-valtickém areálu
Konec menu

Obrázek, vložený sem kvůli kreténskému Internet Exploreru Tomášův Internet

Zdarma s firmou OmniGeoNeměl jsem v úmyslu o této firmě a její akci psát, protože už toho je na Internetu napsáno dost a dost... ale když mi poslali stejný e-mail ještě jednou, řekli si o to sami.

Vážený respondente!

BYL JSTE VYBRÁN DO REPREZENTATIVNÍ SKUPINY

Zúčastněte se turistického výzkumu, vyplňte internetový dotazník.
Zajistíte si tak odměnu v podobě hotelového voucheru.

Podrobnosti níže a v pravidlech výzkumné jednotky OmniGeo. http://omnigeo.cz

To, že se nacházíte v limitované skupině osob, není náhoda. Byl jste zařazen do úzké skupiny lidí, která se zúčastní výzkumu týkajícího se oblasti individuální turistiky. Reprezentujete velmi podstatný segment. Přejděte na portál OmniGeo Česko a zúčastněte se výzkumu. http://omnigeo.cz

Výzkum spočívá na pečlivém vyplnění dotazníku dostupného na internetové platformě výzkumné agentury OmniGeo Česko. Abychom Vás přiměli k pečlivému vyplnění dotazníku, odměníme Vás nárokem na odebrání hotelového voucheru pro dvě osoby, který je přijímán ve více než 1000 hotelů a penzionů po téměř celé Evropě.

Voucher osvobozuje Vás i osobu, se kterou se vydáte na dovolenou, od poplatků za ubytování v hotelu, který si sám vyberete. Více informací o voucheru se dozvíte na servisu OmniGeo Česko. http://omnigeo.cz

Upozornění! Pokud dotazník vyplníte již dnes, budete mít jistotu, že voucherů bude stačit i pro Vás. Pokud tak učiníte později, nemůžeme bohužel zaručit, že zůstanou volné vouchery k distribuci. Pro vyplnění dotazníku klikněte na link níže. http://omnigeo.cz

S pozdravem
Kolektiv OmniGeo

Zpráva odeslána z TLG Travel Group LLC.
Adresa odesílatele:
19801 Wilmington, DE
108 West 13th Street
United States


Nemám celkem nic proti nejrůznějším výzkumům veřejného mínění, nevyhýbám se ani marketingovým průzkumům a rád sdělím svůj názor na výrobek, úroveň obchodního domu nebo službu... pokud samozřejmě na ně nějaký názor mám. Zúčastnil jsem se tedy i průzkumu firmy OmniGeo, ale nepůsobil na mě dojmem, že by takový průzkum byl nějak extra někomu k užitku. Avšak firma OmniGeo si ho natolik cení, že je ochotna za účast v něm nadělit hodně výjimečný dárek - 7denní pobyt v jednom z osmi set hotelů po celé Evropě ZDARMA.

Stránka firmy OmniGeo je vytvořena velmi profesionálně a přímo z ní čiší serióznost - psané texty jsou na velmi vysoké úrovni, hlavička ujišťuje, že OmniGeo patří k naprosté špičce v oblasti výzkumu a marketingu cestovního ruchu. Přesto na nás při čtení stránky nebo e-mailu, jehož text jsem sem vložil, sem tam vystrkují růžky pochybnosti.

Nepřístupné výsledky a kontakt na PO BOX


Když se tak potulujeme stránkou, postupně zjišťujeme, že zdaleka není tak rozsáhlá, jak se na první pohled zdá. Všechno se zdá směřovat jen k jednomu - abyste vyplnili dotazník a získali svůj "voucher". Zajímavým se tváří odkaz na minulé výzkumné projekty, ale ať kliknete na kterýkoliv, dostanete se jen na stránku pro zadání uživatelského jména a hesla, nic víc. Přičemž zaregistrovat se nikde nelze. Zdá se, že výsledky minulých výzkumů jsou přísně tajné... přitom průběžné výsledky toho probíhajícího jsou prezentovány přímo na úvodní stránce. Rovněž se tam dočteme, že se výzkumu zúčastnilo k této chvíli 42 140 respondentů, z toho 22 009 tento měsíc a 1 081 dnes... a ti všichni zodpovězením pár všobecných otázek pomohli firmě OmniGeo tak, že jim nadělí zdarma 7denní pobyt v hotelu kdekoliv po Evropě!

Nejzajímavější částí stránky jsou Pravidla OmniGeo - internetových výzkumů turistiky a z nich konkrétně třeba větičky:

Práva a povinnosti spotřebitele
14. Spotřebitel je povinen před příjezdem do střediska samostatně kontaktovat vybraný objekt, učinit rezervaci a potvrdit aktuální sazby za stravování platné v objektu pro spotřebitele.
16. Podmínkou přijetí spotřebitele v objektu je uhrazení povinných sazeb v objektu spotřebitelem za dobu pobytu spotřebitele. Sazby je třeba uhradit předem, v množství, které se rovná počtu plánovaných noclehů každé dospělé osoby. Sazby jsou uvedeny v nabídce objektu v Katalogu hotelů.
17. Spotřebitel je povinen si samostatně naplánovat a uhradit dopravu do objektu a zpět.
18. Spotřebitel, který využívá dodatečné placené služby nabízené objektem, jako jsou např. sportovní zařízení, telefon, přistýlky, parkoviště atd. je povinen platit za ně dle ceníku platného v objektu v aktuálním termínu nebo po individuální dohodě s objektem.

Par. 4. Dodání a poplatky za voucher na noclehy zdarma
4. Výše poplatku za doručení voucheru na ubytování zdarma je závislý na způsobu úhrady poplatku. Poplatek v sobě zahrnuje náklady na doručení a je jedinou a konečnou částkou pokrývající vydání a doručení voucheru, která je vybírána od účastníka výzkumu. Účastník projektu si sám volí způsob úhrady poplatku.
5. Organizátor projektu si do budoucna vyhrazuje právo na změnu výše poplatku.


Chcete-li náhodou firmě napsat, můžete tak učinit prostřednictvím webového formuláře nebo písemně na tolik oblíbenou adresu pošty, kde má firma zřízenou anonymní poštovní přihrádku 73961 Třinec 1, PO BOX 170.
Trochu konkrétnější je whois informace domény omnigeo.cz, ve které je uvedeno, že kontakní osobou je Tomasz Maciupa ze Szczecina. Zato Obchodní rejstřík firmu OmniGeo vůbec nezná.

A jak je to doopravdy


Co neví Obchodní rejstřík, to dobře vědí lidé na Internetu, protože podobné fígle už se pod různými jmény uplatňují hezkých pár let.
Vyplývá z nich jedině stará známá pravda - zadarmo máte ledacos, jen si to musíte napřed zaplatit. Což platí i u velkých firem, jako je třeba T-mobile, u neznámých firem jako OmniGeo nebo u firem, organizujících reklamní zájezdy to platí dvojnásob.

V lepším případě po objednání voucheru, v horším až po přicestování na místo se dozvíte, že máte nocleh opravdu zdarma, ale podmínkou podle pravidel je zaplacení povinných sazeb stravného, které jsou na takové výši, že hoteliérovi zaplatí plnou cenu ubytování i stravy. Vás to tak vyjde nastejno, jako byste si hotel objednali sami a navíc ještě musíte zaplatit 300 Kč za doručení voucheru.

Zajímavou dikusi o firmě OmniGeo a jejím zadarmo naleznete na adrese http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/novep_tree.asp?all=yes&id=14524776&typ=0. Konkrétnější porovnání normálních sazeb a sazeb ubytování s voucherem od OmniGeo pak naleznete v diskusi na adrese http://www.cestovni-ruch.cz/results/zobraz_prispevek.php?id_prispevek=7433.
Na podobné fígly lidé naletěli už v minulých letech a to shrnuje hezky server Měšec.cz v článku na adrese http://www.mesec.cz/clanky/komise-evropskeho-programu-dovolena-pro-ty-co-se-nachytaji/.

Někteří lidé nadávají firmě do podvodníků, ale o podvod se dle právníků nejedná. Jde vlastně o dobrou reklamu na zúčastněné hotely, za kterou jistě forma OmniGeo bere určitou provizi.

Nevěřte slůvku ZDARMA


Všichni pracovníci marketingu vědí, že slůvko ZDARMA je kouzelné a dokáže divy. Avšak my ostatní bychom měli vědět, že ZDARMA nám někdo dá tak nanejvýš pár pohlavků, krámy, kterých se chce zbavit nebo v nejlepším případě pokud patříme mezi chudé a potřebné, nám něco dá některá z charitních organizací. Ale jinak je náš svět krutý, dívá se jenom na svůj zisk a ZDARMA dává jen v případě, že se mu to vyplatí.

Napsal Tomáš dne 28. února 2012

Zpět na Tomášovy řeči