Ozdoba levé části hlavičky
Horní část menu Spodní část menu
Pozadí mezi menu
Socha z chrámu Tři Grácie v Lednicko-valtickém areálu
Konec menu

Obrázek, vložený sem kvůli kreténskému Internet Exploreru Tomášův Internet

DOST BYLO REKLAMYBrněnská hokejová hala Rondo se po 29 letech přejmenovala - nyní se jmenuje podle firmy Kajot Kajot aréna. Kdyby každý měl přístup k reklamě jako já, asi by tento druh propagace už dávno vymizel, protože mně je téměř v jakékoliv formě tak protivná, že propagovaným výrobkům u mě spíš škodí než prospívá.
Nejvíc ze všeho jsou mi protivné reklamní fígle, jako například už dlouho oblíbený a dle mého zcela nefér reklamní fígl České televize vkládat loga společností, které jí za to tučně zaplatí, do přenosu v okamžiku, kdy padne gól. Zaujalo mě to i loni, kdy byla propagovaným podnikem Česká pojišťovna (odkaz vede na můj článek o této formě propagace). Letos je takto propagovaná sázkařská firma TipSport.

Také se radujete z gólu? Vaše radost se honem musí zpeněžit!

Tohle zpeněžování radosti z gólů mi připadá jako velice nefér mazaný reklamní fígl - podvědomé spojování radosti s logem - hraničící se zakázanou podprahovou reklamou - a veškeré firmy, které ho používají, si u mě zajistí můj naprostý nezájem o jejich zboží nebo služby!

Podobně si u mě nezájem předplácí svými otravnými reklamami ve sportovních přenosech firma Puma. To se tak díváte na přenos atletické soutěže, rádi byste věděli, jak se daří Barborce Špotákové v hodu oštěpem nebo třeba skokanovi do výšky Jaroslavovi Bábovi - ale ukazovat něco takového, na to není čas, protože se musí ukazovat, jak sprinter Usain Bolt, do jehož běhu zbývá ještě půlhodina, šaškuje a dělá grimasy před cedulí s logy firmy Puma.

Usain Bolt mává rukama před logem Puma, honem do obchodu koupit si tričko za 900 Kč

Nevím, jak taková reklama přímo v přenosu účinkuje na vás, ale na mě tak, že bych chtěl výrobky s logem Puma možná tak nanejvýš s velkou slevou a nijak zvlášť díky tomu není už u mě oblíbený ani „marketingově nejvyužitelnější sportovec světa“.

Na nervy mi úspěšně lezou i téměř veškeré reklamy na auta. Je jich v televizi plno a tak si společně s jednou z nich myslím...

Dost bylo krabic! Hlavně těch plechových na čtyřech kolech.

Dost bylo krabic! Obzvlášť těch na čtyřech kolech. Těch všech nudných popelnic, které jsou všechny stejné a značky se od sebe liší prakticky jen tím logem, co na nich je. Kdybyste radši investovali peníze do invence a kreativity, místo 10 000 více či méně stupidních a milionkrát opakovaných reklam, zakončených obvykle nějakým pitomým sloganem typu: Skoda, simply clever; Bzum bzum a podobných.

Když tak teď přemýšlím, nějak vlastně ani nemůžu přijít na reklamu, která by nebyla vlezlá, mnohokrát opakovaná a nesmírně otravná. Máte vy nějakou reklamu rádi?

Napsal Tomáš dne 5. února 2012

Zpět na Tomášovy řeči