Červené písmenko W
Modré písmenko W Modré písmenko W
Nápis Tomášův Internet
Červené písmenko W
Modré písmenko W Modré písmenko W

Tomášovy řeči

Všem dívkám a ženám
Tenhle článeček posílám všem dívkám a ženám, které nejsou spokojené se svým fyzickým vzhledem a k dosažení pomyslného ideálu jsou ochotné se sebou dělat možné i nemožné.
Ono je dost těžké nějak ohodnotit svůj fyzický vzhled. Málo je lidí, kteří se sami sobě líbí a naopak mnoho, kterým připadají ostatní mnohem krásnější, než jsou oni sami. Podívat se na sebe očima druhého není v našich silách a už vůbec se nedokážeme ohodnotit pohledem příslušníka opačného pohlaví. Navíc dívky a ženy se obecně zajímají o svůj vzhled víc a některé si s ním dělají starosti a mindráky, které jsou ve většině případů úplně zbytečné.
K napsání tohoto příspěvku mě podnítila snaha lékařů a pediatrů o to, aby se v soutěži Miss přestala propagovat vychrtlost jako ideál krásy. Přiznám se, že jsem v příspěvku Kóča na trůně letošní finalistky soutěže Miss docela vychvaloval - a ne, že bych to chtěl dnešním článkem popřít, nicméně nemůžu říct, že by byly mým ideálem krásy.
Dnešní modelky, z jejichž řad se "missky" většinou rekrutují totiž nejsou hubené - jsou přímo vychrtlé. Většina jich je vysoká 180 cm a víc - a podle výpočtu ideální hmostnosti, označovaného zkratkou BMI (Body mass index) je u nich hranicí podváhy 60 kg. Většina jich ale váží méně - mezi 50 a 60 kg. A co je výsledkem? Vystupující žebra, úzké boky a malá prsa... Myslíte, že takové vás my muži chceme mít? Nemůžu mluvit za všechny, ale myslím, že většina jich bude souhlasit s mým názorem, že ne.
Víte, milé ženy a dívky, na co se na vás rád dívám. Rád se vám dívám do očí, protože ty často dokáží o své majitelce prozradit více, než tuší. Mám rád vaše krásné vlasy. Ale rád se podívám i na tvary skryté - na ty, co nadzvedávají vaše halenky, svetříky a blůzičky a na jednu z nejkrásnějších křivek, jakou příroda vymyslela - na křivku mezi vašim pasem a boky. Jenže takovou krásu máte jen, když vaše boky netvoří jen výběžky pánevních kostí.
Nu, nějak se do toho zaplétám a zapomínám, co jsem vám chtěl hlavně říct. Takže, milé ženy a dívky každého věku a mír - netrapte se tím, že nezapadáte do pomyslného ideálu krásy, který ve skutečnosti stejně žádným ideálem není, protože každému se líbí něco jiného. Místo toho buďte prostě své, originální - tak jste totiž nejkrásnější. Vždyť máte každá svou jedinečnou, neopakovatelnou krásu, kterou se často snažíte setřít a a pokládáte ji za zápor. Mějte rády své tělo, i když neodpovídá vašim představám a věřte, že je mnoho těch, kterým byste se líbily.
A hlavně, nezapomínejte na starou známou pravdu - vzhled není vším a záře vaší duše dokáže oslnit víc, než zářivá vnější vizáž.
Zpět na hlavní stránku
Tomáš
27. 5. 2004


Vytvořil Tomáš v roce 2004
Naposledy změněno: